10/21/2017

Zdrowe odżywianie, eco boxy


W dalszym ciągu w naszym społeczeństwie jest zbyt mało wiedzy odnośnie zdrowego odżywiania. Jaki ma wpływ na nasz organizm i codzienne funkcjonowanie? Mało osób zdaje sobie sprawę, że nie są potrzebne duże zmiany, aby poprawić kondycję i wydolność. Ponieważ na co dzień mam do czynienia z produktami ekologicznymi i certyfikowanymi, dzięki mojej mamie która prowadzi sklep ze zdrową żywnością mam ułatwiony dostęp. Na tą chwilę jednak produkty bio są na wyciągnięcie ręki dla każdego. Powstające sklepiki i targi ekologiczne zapełniają handlowo mapę każdego miasta. Zdrowe odżywianie to również świadomy wybór produktów.
Należę raczej do osób, które nie ukierunkowują swojego życia i wyborów jedzeniowych patrząc na trendy, ale ostatnio wpadły mi w oko zdrowe boxy. Dieta pudełkowa, zakupowe boxy - brzmi to może mało ciekawie aczkolwiek intrygująco, w końcu przechodzimy do jedzenia posiłków z pudełek. Dużo osób korzysta z diety serwowanej właśnie w pudełkach - jest to łatwo dostępny sposób na zdrowe odżywianie i nie wymaga naszego wysiłku. Tym samym, taka forma diety zdobywa sobie coraz szersze grono sprzymierzeńców. Czy jednak wybór takiej diety jest odpowiedni? Skąd mamy pewność jakości poszczególnych produktów, wykorzystywanych do przygotowywania dań? Podobnie jest z robieniem zakupów w formie boxów. Co w tym ciekawego i czy faktycznie jest warte swojej ceny? Uważam, że warto zawsze samemu spróbować, aby z czystym sumieniem móc ocenić ofertę. Dla sprawdzenia wiarygodności postanowiłam prześledzić oferty i jedno, co od razu rzuciło mi się w oczy, to fakt, że ceny boxów są wysokie i nie zawsze warte swojej ceny. Należy zawsze sprawdzić, czy cena zbiorcza jest faktycznie tak bardzo atrakcyjna, kiedy box rozbijemy na poszczególne produkty. Dzięki sklepikowi mojej mamy mam bardzo dobre źródło wiarygodności cen. Może, aby nie opisywać konkurencji, prześledzę ofertę, która jest mi bardzo dobrze znana.

* Olej arachidowy - 24 zł
* Masło shea - 13 zł
* Mąka z żołędzi - 10,90 zł
* Maść kasztanowa - 17,90 zł
* Bio mąka kasztanowa - 14,90 zł
* Kawa żołądziówka - 10,90 zł
* Ciasteczka żołędziowe - 7,50 zł


Cena regularna - 99,10 zł

Cena Boxa - 89 zł

Rabat - 10,10 zł plus niespodzianka


Jak sami widzicie, przy pierwszym boxie cena faktycznie jest stosunkowo niższa i pakiet jest opłacalny. Co od razu mnie urzekło to fakt, że boxy są tematyczne. Konkurencyjne propozycje różnią się doborem produktów. Ale, żeby jeszcze bardziej zachęcić Was do zainteresowaniem tematem, poniżej kolejny box, tym razem mój ulubiony - kokosowy :)


* Mleczko kokosowe - 8,50 zł
* Bio cukier kokosowy - 19 zł
* Mąka kokosowa - 9,90 zł
* Bio syrop kokosowy - 20 zł
* Woda kokosowa - 6,90 zł
* Olej kokosowy 260 ml - 19 zł
* Płyn miceralny L4L - 16 zł

Cena regularna - 99,30 zł

Cana boxa - 89 zł

Rabat 10,30 plus niespodzianka



Reasumując, ograniczanie się wyłącznie do spożywania posiłków z pudełka nie jest wskazane. Dieta to świadomość tego, co jemy i w jaki sposób przygotowujemy jedzenie. Modna forma zakupów może być dodatkiem, na które skusić powinna nas atrakcyjność i odpowiedni dobór produktów. Box również może się sprawdzić jako forma prezentu dla osoby ceniącej sobie zdrowy styl życia oraz oryginalność w doborze składników do kolejnych eksperymentów kulinarnych.
Zdradzę Wam tylko, że już zaczęłam pichcić kolejne pyszności i niebawem opublikuję wpis, który pokaże, jak można skutecznie wykorzystać zakupione produkty z boxu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Prosto z mojego talerza , Blogger